Sestais eneatips

Lomu transformācija: no šaubīgā uz lojālistu.

Domāšana un uzvedība. Dzīvē vadās pēc principa „nekad nevar zināt, kad kaut kas noies greizi” un bieži iztēlojas sliktāko notikumu attīstības scenāriju. Sestā eneatipa pārstāvji cīnās ar bailēm vai nu tām padodoties, vai nu rīkojoties tām par spīti. Sestā eneatipa pārstāvjiem reizēm ir grūti noticēt citiem un viņi ir attīstījuši sevī īpašu spēju saredzēt to, kas vada citus cilvēkus. Viņi labi analizē situāciju attiecībā uz risku iespējām, kuras „super-optimisti” neievēros. Viņiem labi izdodas redzēt jebkuru situāciju arī no otras puses. Viņi ir ļoti uzticīgi tiem cilvēkiem, kuri ir nopelnījuši to uzticību.

Dzīves stratēģija: Šaubīties un pārbaudīt, meklējot atbalstu.

Darba motivācija un stratēģija. Kāds ir sliktākais notikumu attīstības scenārijs? 

Virzība stresā. Stress 6.eneatipa pārstāvjiem rodas gadījumos, kad tiem rodas aizdomas par slēptiem motīviem vai ir ārkārtīgi liels daudzums faktu un maz laika to analīzei. Tad viņu šaubas top asākas un analīze straujāka. Kad arī tas nesniedz gaidīto drošības sajūtu, 6.eneatipa pārstāvji sāk izmantot 3.eneatipa uzvedības stereotipus. Viņi kļūst daudz aktīvāki, bet vienlaicīgi jūt frustrāciju, jo tiem neizdodas pamatīgi apdomāt notiekošo, pirms pieņemt lēmumu. Tomēr tā ir iespēja izbaudīt pieredzi, kā tas ir- no domāšanas pāriet pie rīcības

Pāreja uz drošību. Kad 6.eneatipa pārstāvji jūtas drošībā un bauda uzticību, viņi izmanto 9.eneatipa uzvedības modeļus. Viņi kļūst daudz lēnīgāki un sāk pieņemt to, kas ir, sāk saskatīt pamatā labāko cilvēkos. Viņu skepticisms atkāpjas, tā vietā parādās sajūta: „labāk vienkārši izbaudīsim viens otra kompāniju”. 

Galvenā  vajadzība: Drošība.

Motivācija: Bailes – netiek izjustas tieši, bet izpaužas kā patstāvīga nemiera un sliktu priekšnojautu sajūta. Zemapziņas motivācija: bīstamības sajūta. Trauksme un sajūta, ka nākotne ir neparedzama un potenciāli bīstama.

Fiksācija: Šaubas- valda pār apziņu, 6.eneatipa pārstāvji pastāvīgi analizē, atrod pretrunas savos un citu viedokļos, nodomos un nekompetencē. 

Spēcīgā puse: Drosme- milzīgs iekšējas darbošanās spēks, neskatoties uz visu iekšēju nepārliecinātību- drosme noticēt, ka viss būs labi. 

Būtība: Ticība –apziņa, ka Visumā eksistē Augstākais Spēks, kurš aizsargā visu dzīvo radību un ka šis Spēks eksistē visā dzīvajā. 

Pamata bailes: palikt bez atbalsta un vadības. 

 Eneatipa intervija  
      Iepazīsti sevi!     
      

  Enegrammas koučings  

 Eneagramma pāriem 
    Uzlabo attiecības!  

 Eneagramma komandai
      Spēcini komandu!

Izveido savu mājaslapu vai e-veikalu ar Mozello!

Ātri, viegli, bez programmēšanas.

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk