Ceturtais eneatips

Lomu transformācija: no traģiska romantiķa uz individuālistu

Domāšana un uzvedība. Emocionāls un uztver visu personīgi, garastāvoklis var mainīties vairākas reizes dienā. Ceturtā eneatipa cilvēkiem dziļi ir iesakņojusies pamestības sajūta un viņi cieš no zema pašvērtējuma, kas radies tādas pārliecības dēļ, ka viņi nav tā vērti, lai ar viņiem paliktu kopā. Viņiem ir pazīstama mežonīgas laimes un dziļu skumju sajūta. Viņi bieži pievērš uzmanību tam, kā pietrūkst pašiem un kā pietrūkst apkārtējiem. Ceturtais eneatips mīl dziļas attiecības, viņiem patīk ieviest personīgu pieeju tajā, ar ko viņi nodarbojas.

Dzīves stratēģija: Salīdzināt sevi ar citiem cilvēkiem un tiekties būt unikālam.

Darba motivācija un stratēģija. Kā to padarīt unikālu?

Virzība stresā. Stresā 4.eneatips nonāk, ja tiekat atraidīts. Ceturtā eneatipa pārstāvji sāk dramatizēt un apvainot pāri darītāju, bet ja tas nelīdz, tad viņi sāk izpaust 2.eneatipa uzvedības stereotipus. Viņi pazaudē saikni ar savām emocijām un pārtrauc būt pārliecināti par to, ko vēlaties. Tiem pašam negaidīti,  kļūst vieglāk pievērst uzmanību citu vajadzībām, un tie sākat pamanīt, ka pielāgoja citu cilvēku vēlmēm. Tai pat laikā viņi gūstat priekšstatu par to, ka arī citu cilvēku vajadzības var būt tikpat vērtīgas.

Pāreja uz drošību. Atrodoties drošībā un resursu stāvoklī, kas notiek tad, kad 4.eneatipa pārstāvji jūtas pieņemti tādi, kādi ir. Kad nav draudu, ka tie tiks noraidīti, viņi sāk izpaust 1.eneatipa uzvedības modeļus. Viņi var koncentrēties uz uzdevuma izpildi un aizmirst savas raizes par sevi un citu cilvēku viedokļiem par sevi. Tagad viņi var visu savu uzmanību sniegt uzdevuma izpildei. Viņi pievērš lielāku uzmanību detaļām un tiem patīk visu pilnveidot.

Galvenā  vajadzība: Pieņemšana (mīlestība)

Motivācija: Skaudība – tiek pārdzīvota, kā iekšējs tukšums – zaudējums – man kaut kā pietrūkst. Vēlme atgūt ko ārkārtīgi vērtīgu, kas trūkst

Fiksācija: Skumjas – bagātas iekšējās fantāzijas un sapņu pasaule, salīdzinājumā, ar kuru, realitāte šķiet garlaicīga, kurā kaut kā pietrūkst. Ceturtais eneatips aizlido idealizētos sapņos vai atmiņās par pagātni. 

Spēcīgā puse: Vienlīdzība –vēlme, lai visiem viss būtu vienādi. Katrs cilvēks ir vienlīdz vērtīgs un unikāls. 

Būtība: Savienība/Vienotība (Unity) – visa ar visiem Visumā saiknes pieredze, neviens nekad nav pamests un nav nekā pietrūkstoša.

Pamata bailes: nebūt ar savu identitāti (sava Es) un bez savas personīgās nozīmības. 

 Eneatipa intervija  
      Iepazīsti sevi!     
      

  Enegrammas koučings  

 Eneagramma pāriem 
    Uzlabo attiecības!  

 Eneagramma komandai
      Spēcini komandu!

Izveido savu mājaslapu vai e-veikalu ar Mozello!

Ātri, viegli, bez programmēšanas.

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk