Astotais eneatips

Lomu transformācija: no izaicinātāja uz līderi.

Domāšana un uzvedība. Koncentrējas uz šī brīža savu vajadzību apmierinājumu un uz taisnīgumu. Pieņem izaicinājumu, ja sajūt netaisnību. Viņi ir dzīvības spēku un enerģijas pilni. Ja kaut kas notiek pretēji viņu vēlmēm, viņi var izskatīties direktīvi. Zem spožajām 8.eneatipa pārstāvju bruņām ir slēpta liela sirds, viņi aizsargā citus un ir ļoti atbildīgi. Savu ievainojamo pusi, kuru parasti aizsargā, viņi ir gatavi atvērt tikai tad, ja kādam uzticas.

Dzīves stratēģija: Attīstīt spēku un cīnīties par kontroli.

Darba motivācija un stratēģija. Kas ir atbildīgs un par ko mēs cīnāmies? 

Virzība stresā. Stress 8.eneatipa pārstāvjiem rodas tad, kad tie jūt, ka zaudē kontroli, kad jūtas vājāki par savu pretinieku un šis pretinieks apdraud to teritoriju. Astotā eneatipa pārstāvji sāk aktīvāk aizstāvēt savu pozīciju un metas cīņā, bet, kad arī tas nesniedz gaidīto reakciju, tad viņi sāk izpaust 5.eneatipa uzvedības modeļus. Astotā eneatipa pārstāvji norobežojas, apdomājot jaunus veidus, kā rīkoties. Viņi norobežojas no apkārtējiem un neiesaista tos savās personīgajās problēmās un skumjās. Tomēr tā ir iespēja gūt pieredzi: apdomāt, pirms rīkoties.

Pāreja uz drošību. Kad 8.eneatipa pārstāvji ir drošībā un var „nolikt ieročus”, kad tie pārvalda situāciju, kad visi tiem pakļaujas, 8.eneatipa pārstāvji sāk izrādīt 2.eneatipa uzvedības modeļus un daudz vairāk pievērš uzmanību citu cilvēku vajadzībām. Tad viņi ir ļoti vērīgi un labi rūpējas par tuviem cilvēkiem, un cilvēkiem, kuriem tas ir nepieciešams.  

Galvenā  vajadzība: Cieņa (robežas)

Motivācija: Iekārе –spēcīga vajadzīga iekarot un paturēt. Tās var būt dažādas lietas, ko 8.eneatipa pārstāvji cenšas iegūt: spēks-kontrole- cilvēki-vara- pārtika utml. Tā ir vēlme iegūt kontroli par dzīvībai svarīgiem resursiem.

Fiksācija: Taisnīgums/ Vainošana- sajūta, ka atbildība par pasauli guļ uz viņu pleciem. Tai atbildībai nav robežas un nepieciešams patstāvīgi cīnīties par to, ko vēlas iegūt. 

Spēcīgā puse: Nevainība- sajūta, ka viss atrodas līdzsvarā un neviens ne pie kā nav vainīgs.

Būtība: Patiesība- apziņa, ka viss notiekošais ir nejaušību, kas radušās dabīgā lietu kārtībā, virkne. Stāvoklis, kurā atbrīvošanās un atteikšanās no kontroles dod patiesu spēku. 

Pamata bailes: ka apkārtējie apvainos vai kontrolēs.

 Eneatipa intervija  
      Iepazīsti sevi!     
      

   Enegrammas koučings  

 Eneagramma pāriem 
    Uzlabo attiecības!  

Izveido savu mājaslapu vai e-veikalu ar Mozello!

Ātri, viegli, bez programmēšanas.

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk