Septītais eneatips

Lomu transformācija: no epikūrieša uz entuziastu.

Domāšana un uzvedība. Tos vada viss jaunais un iedvesmojošais. Septītā eneatipa personība glāzi redz „pa pusei pilnu” un uztver pasauli, kā neierobežotu iespēju lauku. Tādiem cilvēkiem nepatīk būt ierobežotiem ar tikšanās laika rāmjiem un procedūrām, tie var nonākt panikā, ja viņiem šķitīs, ka nav izvēles iespēju. Viņi mīl radīt fantastiskus plānus un nav nemaz obligāti tos realizēt, viņi aktīvi izrāda entuziasmu, kuru apkārtējie var uztvert kā virspusīgumu.

Dzīves stratēģija: Tiekties pēc baudām un fokusēties uz pozitīvo.

Darba motivācija un stratēģija. Ko vēl varēja izdarīt? 

Virzība stresā. Stress 7.eneatipa pārstāvjiem rodas tad, kad tie sajūtas iedzīti „stūrī”, kad nav iespēju ģenerēt vairākus notikumu attīstības scenārijus.  Kad arī ierastā plānu ģenerēšana un visa pārvēršana pozitīvismā nesniedz gaidīto,  7.eneatipa pārstāvji sāk izpaust 1.eneatipa uzvedības pazīmes. Viņi vairāk nevar uztvert situāciju kopumā un sāk pievērst uzmanību kāda konkrēta uzdevuma detaļām. Viņus ir vieglāk aizkaitināt un tie sāk vairāk nosodīt sevi un apkārtējos. Tomēr šī ir iespēja piedzīvot to, ko nozīmē kādu projektu novest līdz galam.

Pāreja uz drošību. Kad 7.eneatipa pārstāvji ir resursu pilni (pietiekami daudz baudu bijis) un ir uz emocionālā pacēluma, tie izmanto 5.eneatipa uzvedības modeļus, kļūst daudz intravertāki un domīgāki. Daudz svarīgāk šķiet veltīt laiku zināšanu savākšanai, un tiem patīk pavadīt laiku vienatnē kopā ar labu grāmatu. 

Galvenā  vajadzība: Drošība.

Motivācija: Negausība –sajūta, ka pasaulē ir bezgalīgs iespēju daudzums un vajadzība visas tās izmantot. Neremdināms izsalkums virzīts uz kaut ko nākotnē, kas varēs tos  apmierināt. Vēlme aizpildīt iekšējo tukšumu ar baudām un pozitīviem iespaidiem.

Fiksācija: Plānošana- tas ir veids, kā izvairīties no ne nemiera, novēršot savu uzmanību. Patstāvīga domu aktivitāte, daudz lietu vienlaicīgi aizņem 7.eneatipa pārstāvju apziņu. 

Spēcīgā puse: Veselais saprāts/atturība/skaidrība – spēja būt tagadnē bez gaidām, kas kairina emocijas un domas

Būtība: Jūtīgums – vienotības un sasaistes pārdzīvojums ar visu caur jūtām un sajūtām. Būšana šeit un tagad, kas ir pilna ar prieku. 

Pamata bailes: izjust trūkumu un sāpes. 

 Eneatipa intervija  
      Iepazīsti sevi!     
      

   Enegrammas koučings  

 Eneagramma pāriem 
    Uzlabo attiecības!  

 Eneagramma komandai
      Spēcini komandu!

Izveido savu mājaslapu vai e-veikalu ar Mozello!

Ātri, viegli, bez programmēšanas.

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk