Otrais eneatips

Lomu transformācija: no aprūpētāja uz palīgu.

Domāšana un uzvedība. Ļoti uzmanīgi attiecībā pret to, kā tie var palīdzēt citiem cilvēkiem, kuriem tie ir tuvi. Otrajam eneatipam ir izteikta vajadzība dot no tīras sirds, bet viņam ir ļoti grūti kaut ko pieņemt. Otrā eneatipa cilvēkiem ir ļoti grūti izteikt savas vajadzības. Tas var novest pie konfliktiem attiecībās, kad „aprūpētājs” bieži vien nejūtas brīvs, jo visu laiku atdod. Otrā eneatipa cilvēki ir ekstraverti- viņiem labi izdodas rūpēties par citiem, tos uzslavēt, viņi novērtē to, ja ļaudis tiem ir pateicīgi.

Dzīves stratēģija: Fokusēties uz citu vajadzībām un padarīt sevi neaizvietojamu.

Darba motivācija un stratēģija. Kā es varu Tevi atbalstīt šajā situācijā? 

Virzība stresā.  Otrā eneatipa pārstāvjiem stress parādās brīžos, kad viņi ļoti daudz darījuši kāda cita labā (bieži vien pat bez šī cilvēka lūguma)un nav saņēmuši gaidīto pateicību. Tad 2.eneatipa pārstāvji dara vēl vairāk, bet šis cilvēks sāk noraidīt jūsu pakalpojumus. Tādās reizēs 2.eneatips sākat izrādīt 8.tipa rakstura iezīmes un ātri iekrītat agresijā. Otrā eneatipa pārstāvji pēkšņi pilnīgi skaidri apzinās, to, kas tiem nepieciešams, ko tie vēlatas un sākat kontrolēt situāciju tādā stilā, kas pārsteidz visus tuviniekus. Otrā eneatipa pārstāvjiem kļūst svarīga taisnība un viņi varat sajust, ka citi tos neciena. Tai pat laikā viņi gūst priekšstatu par to, kādas ir viņu vajadzības, un ka viņi varētu rīkoties, lai tās apmierinātu.

Pāreja uz drošību. Kad 2.eneatipa pārstāvji saņem pietiekami daudz pieņemšanas un mīlestības no saviem tuvajiem, tie sāk izrādīt 4.eneatipa uzvedības modeļus. Viņi kļūstat daudz kreatīvāki un vieglāk apzinās to, kas viņiem ir svarīgs. Otrā eneatipa pārstāvji sākat novērtēt intensitāti (pārdzīvojumu asumu) un tuvību, viņiem kļūst svarīgi parādīt individuālu pieeju lietām, visu darīt savā, īpašā veidā.

Galvenā  vajadzība: Pieņemšana (mīlestība).

Motivācija: Lepnums tiek pārdzīvots kā apmierinājuma sajūta, kad viņiem viss izdodas un viņi palīdzat citiem cilvēkiem.  Tā ir vēlme padarīt sevi neaizvietojamu 2.eneatipa pārstāvjiem svarīgu cilvēku dzīvē.

Fiksācija: Pateicība – 2.eneatipa pārstāvjiem ir svarīgi gan izrādīt, gan saņemt pateicību. Smaids, galvas mājiens vai tā mutiska atzinība, ka kāds pateica vai izdarīja kaut ko labu. Nemitīga tās meklēšana.

Spēcīgā puse: Pieticība – tā ir apzināšanās, ka tas nav tikai mans nopelns, bet gan daļa no kā lielāka.

Būtība: Brīvība – es neesmu atkarīgs no apkārtējo atzinības. Brīvība palīdzēt un saņemt palīdzību. 

Pamata bailes: Nebūt mīlestības cienīgam. 

 Eneatipa intervija  
      Iepazīsti sevi!     
      

  Enegrammas koučings  

 Eneagramma pāriem 
    Uzlabo attiecības!  

 Eneagramma komandai
      Spēcini komandu!

Izveido savu mājaslapu vai e-veikalu ar Mozello!

Ātri, viegli, bez programmēšanas.

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk