Piektais eneatips

Lomu transformācija: no novērotāja uz domātāju.

Domāšana un uzvedība. Jūt milzīgu vajadzību pēc norobežošanās/vientulības. Sargā sevi no ārējas iejaukšanās, radot nepārvaramu sienu starp sevi un pasauli. Piektā eneatipa pārstāvji visbiežāk ir intraverti, aizņemti ar dziļdomīgām pārdomām par svarīgām lietām vai pasaules stāvokli. Patīk mācīties, lasīt, veikt pētījumus un vākt informāciju. Tie parasti ir ļoti jūtīgi cilvēki, bet bieži to uzvedību apkārtējie kļūdaini uztver kā aukstu, tamdēļ ka tie neizrāda savas emocijas, bet izsakās objektīvi un it kā no malas.

Dzīves stratēģija: Norobežoties un savākt zināšanas par pasauli.

Darba motivācija un stratēģija. Kā pareizi atrisināt šo problēmu?

Virzība stresā. Stress 5.eneatipa pārstāvjiem ir tad, kad tie zaudē objektīvu izpratni un kontroli. Tad viņi sāk vēl vairāk norobežoties un vākt informāciju, bet kad nesaņem gaidīto, tad tie gūst pieeju 7.eneatipa uzvedības stereotipiem. Piektā eneatipa pārstāvji zaudē iekšējo līdzsvaru un sāk pārpildīt nereālas idejas, kas noved tos nepārliecinātības stāvoklī. Viņi sāk virspusēji attiekties pret problēmām, kļūst ekstraverti. Tas rada viņiem sajūtu, ka tie neciena sevi un apkārtējos. Tai pat laikā 5.eneatipa pārstāvji gūst priekšstatu par to, ka kontaktēšanās ar citiem var būt noderīga.

Pāreja uz drošību. Kad 5.eneatipa pārstāvji jūt sevi pārliecinoši, drošībā, tie iegūst pieeju 8.eneatipa uzvedības stereotipiem. Viņi beidzot apzinātās savu ķermeni. Viņi sāk vairāk komandēt, viegli pārņem kontroli savās rokās. Tagad viņiem ir viegli izdarīt tā, lai to vajadzības tiktu apmierinātas un viņi var kļūt pat ļoti pievilcīgi. Piektā eneatipa pārstāvju ierastā stratēģija kaut ko apdomāt tiek aizstāta ar darbību. 

Galvenā  vajadzība: Drošība

Motivācija: Skopums – sajūtama kā pieejamo enerģijas, telpas, mīlestības u.c. resursu nepietiekamība vai ierobežojums. Tieksme saglabāt esošos resursus.

Fiksācija: Norobežošanās/ noslēgšanās- reakcija uz resursu ierobežojumu, kas liek 5.eneatipa parstāvjiem vērtēt, to kas viņam ir, kā arī izvairīties no situācijām, kad apkārtējie no viņiem kaut ko gaida- jo tas nozīmē, ka viņiem nāksies zaudēt daļu savu uzkrāto resursu.

Spēcīgā puse: Dāsnums tiek pārdzīvots kā spēcīga emocionāla cilvēku un pasaules mīlestība, pateicoties kurai 5.eneatipa pārstāvji ziedo laiku un resursus, lai radītu pasaulē kaut ko labu.

Būtība: Visa zināšana/viedums– sajūta, ka jebkurš resurss ir pieejams tad, kad tajā ir nepieciešamība, ka viss Visumā ir daļa no kopējas plūsmas.

Pamata bailes: nebūt nekam noderīgam, nespējīgam, nekompetentam.

 Eneatipa intervija  
      Iepazīsti sevi!     
      

  Enegrammas koučings  

 Eneagramma pāriem 
    Uzlabo attiecības!  

 Eneagramma komandai
      Spēcini komandu!

Izveido savu mājaslapu vai e-veikalu ar Mozello!

Ātri, viegli, bez programmēšanas.

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk